Anderstorp Racing Club önskar alla en riktigt God Jul och ett Gott Nytt År!

Den 1:a november påbörjades klubbens 52:a verksamhetsår. Ett år som kommer innehålla bland annat en jubileumstävling för att fira Scandinavian Raceway 50 år. Denna tävling går av stapeln 7-9 september och mer info om detta kommer löpande efter nyår.

Rapporter från SRW låter mycket positiva då det är fortsatt stor efterfrågan på att hyra banan. Många vill dessutom hyra in klubbens funktionärer på olika funktioner. Klubben kommer förhoppningsvis kunna presentera en aktivitetsplan för klubbens tävlingar till årsmötet.

På tal om årsmötet. Detta kommer hållas söndagen den 21:a januari klockan 14.00 på andra våningen i depåbyggnaden på Scandinavian Raceway. Alla medlemmar ska under veckan få en kallelse brevledes till detta.

Motioner till årsmötet ska vara styrelsen till handa senast söndagen den 7:e januari, antingen per mail: racing@arc.nu eller med postgången till ARC, Box 180, 334 24 Anderstorp.

 

MEDLEMSAVGIFT 2018

Säsongen 2018 börjar närma sig & det är dags att betala in årets medlemsavgift.

Sätt in pengar på klubbens Bg: 5904-6235,

Märk betalningen med ditt namn och personnr.

 

Medlemsavgift:                  400:-

Ungdom:                            100:-

Familj:                                 900:-

Stödmedlem                       150:-

 

Stödmedlemskap: Har du ingen licens i klubben eller är aktiv funktionär/förare men vill hjälpa klubben på annat sätt. Då kan du välja att betala in ett stödmedlemskap 150:-. Du får då ta del av löpande nyhetsutskick om vad som pågår under året.

 

Vet du med dig att dina kontaktuppgifter har ändrats under den senaste tiden?

För att få nyhetsbrev se till att er emailadress är korrekt.

Hör då gärna av dig med uppdaterad information!

 

Med dessa rader tackar Styrelsen för i år med en önskan om en God Jul och ett Gott Nytt År!

.